Realistické figuríny

Realistické figuríny nenabízejí mnoho prostoru pro tvořivost a fantazii autorů. Člověk je jen jeden druh a tak i realistické figuríny jsou jednoho a téhož designu. Dominují tělová barva, přirozené postoje a dokonalá těla. Rozdíly jsou v oblasti hlav. Většinou je hlava holá - připravená na použití paruky, nebo se prodávají figuríny s prolisovanými vlasy.

figuríny, manekýny, e-shop, obrázek 7.1

Oblastí, kde mají tvůrci volné ruce, je líčení. Převážně se líčí do neutrálních tónů použitelných v jakémkoli obchodě, ale samozřejmě najdete i figurínu nalíčenou na večerní ples nebo skoro bez líčení, např. na sport. Špičkový výrobci dnes nabízejí opravdu dokonalé kopie lidí, a tak při běžném setkání nemusíte ani poznat, že vedle vás na prodejně stojí vystavená figurína. K realistickým figurínám samozřejmě můžete vybírat z mnoha typů paruk, aby iluze byla dokonalá.

Dalším kritériem je u všech figurín kvalita zpracování. Od povrchu, který je nastříkaný pouze jednou vrstvou nebo je několikanásobně vypalovaný, přes okraje dílů, které jsou u kvalitnějších figurín přebroušeny, což zabraňuje vylamování kousků při používání, až po spoje v kloubech, které mohou být plastové nebo kovové, mechanické nebo magnetické.

Jednoduše řečeno zde platí, čím reálněji, tím lépe.

figuríny, manekýny, e-shop, obrázek 7.2